Rozwód Szczecin

Decyzja o tym by wziąć rozwód czy ogłosić separację jest jedną
z najtrudniejszych w życiu.

Dla większości osób zgłaszających się do kancelarii decyzja o rozwodzie lub separacji jest jedną z najtrudniejszych decyzji jakie muszą podjąć w życiu.

Postępowanie sądowe w tej kwestii stanowi często stresujące i pełne emocji doświadczenie dlatego warto skorzystać z doświadczenia radcy prawnego specjalizującego się w tej kwestii. Całe postępowanie powinno być przemyślane i nakierowane na osiągnięcie korzystnych dla strony rezultatów w postaci zgodnego z zamierzeniem strony rozstrzygnięcia o winie w rozkładzie pożycia, opiece nad małoletnimi dziećmi czy też alimentach i kosztach utrzymania rodziny.

Magdalena Małecka- Radca Prawny-  rozwody Szczecin

Warto zatem zastanowić się czy samodzielnie jest się w stanie podołać takiej sytuacji. Pomoc radcy prawnego i dobrze przygotowany pozew rozwodowy daje bowiem w niektórych sytuacjach, możliwość uzyskania wyroku rozwodowego już na pierwszej rozprawie. Jest to kwestia sensownej argumentacji i rozsądnego podejścia do faktu rozwodu zarówno przez strony jak i ich pełnomocników, często negocjacji jakie prowadzone będą przed pierwszą rozprawą.

Zasadniczą kwestią rozstrzyganą w postępowaniu rozwodowym jest postępowanie dowodowe w celu ustalenia winy jednej lub obydwu stron w spowodowaniu rozkładu pożycia małżeńskiego.

W zależności od okoliczności danej sprawy sąd może orzec:

 • Rozwód bez orzekania o winie na zgodny wniosek stron, sprecyzowany w pozwie lub w toku postępowania
 • Że winni rozkładu pożycia są oboje małżonkowie
 • Rozwód wyłącznie z winy jednego z małżonków

Obok władzy rodzicielskiej sąd rozstrzyga również na wniosek stron o kontaktach z dziećmi oraz alimentach (na dzieci, małżonka) zarówno tych jakie miałby być po rozwodzie jak i tych mających zabezpieczyć strony w trakcie trwania postępowania sądowego.

W celu rozpoczęcia postępowania sądowego należy wnieść pozew do Sądu Okręgowego i dokonać opłaty sądowej w wysokości 600 zł.

W naszej kancelarii w Szczecinie dowiecie się Państwo m.in.

jakie muszą być spełnione przesłanki by sąd orzekł rozwód, w jakich sytuacjach Sąd nie orzeknie rozwodu, jakie czynniki wpływają na alimenty (a dokładniej na ich wysokość), jak w napisać pozew o rozwód czy jak przebiega cała sprawa rozwodowa.

Mają Państwo również możliwość powierzenia nam swoich spraw, wówczas napisaniem pozwu oraz reprezentacją Państwa w sądzie zajmuje się Kancelaria rozwody są zawsze trudną kwestią, ale z naszej strony możemy zagwarantować, iż postaramy się by całe postępowanie było dla Państwa jak najmniej stresujące i uciążliwe. Zapraszamy do kontaktu z Kancelarią, wyjaśnimy dokładnie wszelkie wątpliwości w obszarach takich jak: pozew o rozwód, przebieg sprawy, alimenty itd.

W czasie codzienne praktyki  sprawy rodzinne należą zazwyczaj do najbardziej wrażliwych i trudnych, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że dość często klient występuje z pozycji przeciwnej do bliskiej mu jeszcze do niedawna osoby a świadkami są najczęściej członkowie rodziny bądź osoby dobrze znające współmałżonków. Między innymi z tego względu warto zadbać o to, by nad naszą sprawą czuwał doświadczony pełnomocnik. Rozwód bowiem najczęściej łączy się z wieloma innymi kwestiami prawnymi, takimi jak np.: ustalenie kontaktów z dziećmi, ustanowienie władzy rodzicielskiej nad dziećmi, podział majątku czy alimenty, które również wymagają uregulowania i podjęcia określonych decyzji.

Radca Prawny Szczecin rozwód

Postępowanie rozwodowe czy sprawy związane z ogłoszeniem separacji na terenie Szczecina prowadzi najczęściej Sąd Okręgowy (orzekający w I instancji). Podejmując decyzję o skorzystaniu z usług naszej Kancelarii mają Państwo pewność, że wykażemy się zaangażowaniem i troską o wypracowanie jak najbardziej satysfakcjonujących dla Państwa rozwiązań.

Magdalena Małecka Radca Prawny Szczecin rozwody i separacje

Pozostałe usługi

  Naszym celem jest jak najlepiej poznać i zrozumieć naszych Klientów

  Godziny otwarcia:

  Poniedziałek – Piątek w godzinach 8:00 – 17:00

  Lokalizacja: ul. Królowej Korony Polskiej 2/1, 70-485 Szczecin

  +48 693 481 909


  Call Now ButtonZadzwoń Teraz